İçeriğe geç

Ay: Nisan 2017

Afedersiniz ama… Bulantı.

Sartre Bulantı diye kitap yazınca kimse “Iyy!” etmez, niye etsin? Bulantı değil çünkü insanların kötü bulduğu, kusma. Bunu da istifra diye söylersek rahatsızlık azalıyormuş. Belki de “Dur, doğru söyledi mi o kelimeyi? İstifra mıydı? İstiraf mıydı? İstirfa mıydı? Fistiğra?…” tereddütleridir “Iyy!”ın önüne geçen. Biraz fesatlık belki de, hata arayıcılık. Yüzleşin millet!

Yorum Bırak

Sizi reddederek beğenirim! 2 (İki)

Olmuyor, olamıyor. Sözlerle uyum bu aralar hayli zorlaşıyor. Ama diğer yandan beğeniyorum da şarkıları. O yüzden konu etmek de istiyorum, anlatayım düşündürdüğünü, hissettirdiğini. Belki 3-5 kişi okur, der “Aa benim düşündüğüm de buydu!”

Sonra ne olur bilemiyorum ama… Orası benim bölümüm değil zaten.
1 Yorum

Apolitik nesil, neredesin sen?

Yıllarca yerden yere vurulan bir “apolitik” kitle oldu. ’80 darbesi sonrası gerçekten de amaçlanan buydu zaten, bir de Amerikan etkisi hayata yansıdı ve “genç nüfus” pek de politize olmadı. Daha çok sol kanatın ileri yaşlarındakiler kınadılar yeni nesli bu yüzden, hani Türkiye’de zaten ’68 ruhu hiç oluşmamıştı – benim bildiğim – ’80 ruhu vardı ve daha çok darbeyi alan sol ruh yeni temsilcilerini edinemiyordu.

Söylediler de söylediler. Hatta Duman gitti Dönek‘i yaptı gençliğin savunuculuğunda, biraz da alınmışlık içinde herhalde.

Şimdi bu suçlamanın da kitlenin de yerinde yeller esiyor. Memnun mu herkes? Bence değil.

Yorum Bırak

09-15-00

O halde artık net bir Godspeed You! Black Emperor serisi ya da en azından kıyısı yapabilirim. Neden olmasın?

Yorum Bırak

Spotify, sen keşfet dersin de ben yapmam mı?

İş güç arasında müzik dinlerken baktım sık sık “Yaa bu hafta şunu demiş Spotify”, “Yaa bu olmuş muu?!” gibi Tweet’ler atıyorum, dedim en sonunda, şartlarım da uygunken – işte değilken – yazıya dökeyim de hem ben rahatlayayım hem de Twitter’da da sıkıcılığım azalsın – madem paylaşasım var. Ben bu bloğa niye başladım zaten?

Yorum Bırak