İçeriğe geç

Ay: Ocak 2014

Nasıl bir şey istersiniz?

Baştan genel durumu çizeyim: Bu satırları okuyan insan Facebook hesabımdan haberdarsa, 11.11.2011’den beri – ki o gün açtım tesadüfen – bir tane bile Godspeed You! Black Emperor paylaşımı bulamaz. Gitsin yarım saat aransın. Çıkmayacak. Neden? Pis insanım, ondan.

1 Yorum

Kayıp mısın nesin?

Bir kitleyi karşına almamak için çabalarsan, diğer kitleyi de benimseyemiyorsun ey insan. Eşit mesafeyi koruyayım dediğinde – hemen akla gelecek olan – hiçbirine dahil olamadığın ve ortada “dımdızlak” kaldığın gibi, hepsine eleştirel de yaklaşır vaziyete de bürünüyorsun. Neden? Çünkü x grubuna kendini ait hissetmemen için sebepler var – senin mantığında – ve o sebepler de nelbette ki eleştirilerini temellendiriyor.

Yorum Bırak

Her grubun temelinde bir “The Velvet Underground etkileşimi” görülür diyorlar…

Yıl 2003 ortaları ya da en geç 2004 başı. Daha sonrası olamaz, çok eminim yani bundan. Red Hot Chili Peppers‘in By The Way‘i gayet patlama yapmış, Can’t Stop videosu “Ayyy!”ları coşturmuş, eril bireyler de “Aağbi iyiler yağğ”lamış falan… Ben tabii 16 yaşlarındaki, döneme kendisini zaten çoktan kaptırmış ve müstakbel platonik aşkı olarak John Frusciante‘yi seçmiş ergen olarak, cd çalardan müziği dinlerken o zamanların aşırı yavaş internetinde ne yapardım? Aaaha! Tabii ki Icq! Bakayım numaramı hatıra diye kaydetmiştim, duruyor mu  telefon rehberimde… Durmaz mı?! 150736463.
Önceki gün zaten A Few Good Men‘i izlerken altyazıyı sağlayanlar da Icq numarasını vermişti, başında ve sonunda görünen şekilde. Ne duygulandım ya…

1 Yorum

Reflektor

Bu incelemeyi ekşiye yazsam (böyle lafını edince pek özel isim olmuyor sankim?) linç de edilirdim, şarkıya vurulup beni linç ettiklerine bakmayıp yazdığımı uzun bulanlarca “Ayh işin yok mu senin?” tepkisi de alırdım. Halbuki şimdi saate bakıyorum: 15:04. Yani alacağı zamanı sen – sevgili okur – hesaplarsın sonunda ben yollayınca. Sahi sen var mısın?

Arcade Fire güzel grup. Sevimsiz vokal sesli – ki bu konuda sanırım bende bi’ müşkülpesentlik var – ama iyi işler çıkaranlardan. Her albümlerinde en azından 1-2 tane tekrarlara düşüren şarkı bulurum. Gerçi devamı da genelde pek gelmez de, saygıyı sağlıyorlar bu yüzden yani bende – Black Rebel Motorcycle Club kadar olmasa da, onlardan daha iyi iş yapmalarına rağmen. Neyse.

1 Yorum

Anlık bildirim

Şaka maka… “Mükemmel”e ulaşmaya uğraşmayınca, zaten kendine dair beklentiyi minimumda tutunca gayet de yazılabiliyormuş. “Yazdın da neyi yazdın be Gamze?” Haklısınız efendim, bir şey de yazmadım. Ama yazamadığım onca zamanı düşününce, karalama yapabildim dandikçe.

1 Yorum

Giriş

Baktım ki giriş yapmak hakikaten zor şey, dedim dümdüz gideyim, artık ne gelirse… Bu yüzden pek geleceği olacağını sanmadan başlıyorum. Düşündüm, daha rahat olması için önem sıralaması da yapmamam lazım yazacaklarımdan. Güncel de takılmam pek herhalde, nadiren görülebilir ama “yeaani”… nadir işte. Eh artık n’olursa. Ha gayret Gamze.

1 Yorum