İçeriğe geç

Şarkıdan gelen çıkarımlar

Foo Fighters kaç albüm çıkardı? Sekiz? On? Birazdan Wikipedia’yı açar bakarım da, ben zaten sadece One by One‘ı biliyorum. O da yeni çıktığı zamanlarda muhtemelen MTV’nin dayatması video klip parçalarına bi’ sempati duyuşumdandır.

Aslında bu albümde de Times Like These en net beni çekiyor Yani öyle “über” bir şarkı olmadığı aşikar da böyle acayip enerji yükleyecek, pozitiflikte son noktaya ulaştıracak şarkıların edindiği yer bende pek özel görünüyor.

“Its times like these you learn to live again.
Its times like these you give and give again.
Its times like these you learn to love again.
Its times like these its time and time again”

Nakarat da çok işli değil yani. Son satır tamamen “laf olsun bari” diye konmuş gibi. Ama işte, şarkı hoş. Otur, dinle, coş, geç.

O değil de, bu Dave Grohl sanki Kurt Cobain’in ölümüne sevinmiştir. Adam kendi başına Nirvana’dan bağımsız, yepyeni bir şekile devam etti. Üstüne sadece baterist değil, hem gitarist (n’alaka?!) hem de vokal-frontman olarak sivrildi falan… Sevinmediyse de “oh”lamıştır sanki.

Bence benzeri ve daha köklüsü New Order’da, yani Ian Curtis’siz Joy Division’da var. Sadece kişilerin görevi değişmedi, müzik türü tamamen değişti. Elektronik yapı duruyor gerçi de yok, ambiyans bambaşka.

Acayip şeyler bunlar efendim, acayip.

Tek Yorum

  1. Adsız Adsız

    Tanımadığım Maserati Martin Rev i dinlerken bu yazınıza bakarken tekrar tekrar düşündüm Evet En acayipmiş :/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.