İçeriğe geç

15

Günü atlatabileceğimi hissettiğim, enerjimin yüksek olduğu, geyik yapabildiğim günlerin hepsinde korkuyorum. Ertesi sabah uyandığımda, hatta aynı günün ilerleyen saatlerinde bu iyi hava üzerimde olmayacak ve dibe ineceğim diye. Oluyor da çünkü tutunulacak, beni “parlatan” durum yok. Kendiliğinden, gaipten gelmiş. Daha boş verebilir olmuşum, kendimi eğlendirmeyi öncelik saymışım, umutsuzlukla belki de boşluğumu alaya almışım… İlerleyen anlarda, günlerde bu havanın gelmemesi de anormal değil ve ben o zamanki hissedişimden korkuyorum.

Her zaman olan şeylerden korkmamak lazım. Öldürmüyor, süründürse de ulaşıyor geceye, uykuya. Ertesi gün daha parlak ya da benzer, fark etmez. Ama mutluluk olmasa da iyi hissederken mahvetmemek lazım, değil mi? Ama yapamıyorum. Sebeplice iyi hissettiğimde bile korkuyorum sebebi yitireceğim için.

Karantina artırdı her şeyi tabii. Korkular da, umutsuzluklar da… Umutlanmaya çalışıyordum oysa ben, vazgeçtiğimden ötürü de normallikte varlığım anlamsızlaşmaz belki diyordum. Olmuyor, her eylemimde de daha anlamsızlaşıyor.

Çaresizlik hissediyorum biraz da. Artık hiçbir şey değişmeyecek, değişmesi için yapabileceğim bir şey yok gibi geliyor. Her şeyin bende bitmediğini kabul etmek güzel aslında. Beni rahatlatıyor bir yandan. Ama… Eee? Bu ara bi’ hesap yapıyorum.

Ben üzgün hissediyorum. Aslında olan bu daha çok. Bunu kabul etmeye çalışıyorum çünkü kaçmak, umutsuzluk veya boşluk belki de kolayıma geliyor. Üzülmek daha mı ağır? Sanki. Zaten gün içinde ruh halim birinin deyişi ile “rollercoaster” gibi gittiği için üzüntüden bile emin olamıyorum ama üzülüyorum. Üzülmeyi zayıflık görüyorum, ondan yazarken bile zorlanıyorum fekat olan bu.

Yine de gülüyorum. İyi olmaya çalışıyorum. Daha normal olandan vazgeçmemeye çalışıyorum çünkü bir yandan da her şeyin geçiciliği benim kaçış alanım. Arada kalıyorum. Zaten belirsizlikteyken hep, iyice gömülüyorum.

Bu yüzden de hislerin, algının üstünü bir şeyler kapatınca toz ile, korkuyorum. O toz kalkacak diye.

Bugünkü gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.