İçeriğe geç

Uygulamalı planlar yapsak

Araba sürerken dinlediğim şarkılarla bazen aşırı havaya giriyor, ya savaşa gidiyorum ya da dünyayı boş verip uçuruma (nerede?) doğru hedef belirliyorum rotada. Pozitifliğin coştuğu ve Ayşecik misali “Hayat Sevince Güzel” danslarına sardığım da olmuyor değil.


Tabii hiçbiri gerçekleşmiyor. Bazı bazı yol uzatıp dolaşmalar dışında nereyi düşündümse arabaya binerken (ev, iş, x mekan) oraya varıyorum. Ama neticede bu havaya giriyorum.

Dün (7 Şubat) öğlen Eskişehir yolunun Kızılay yönünde gidip, Çukurambar’a (hayır ekşitmeden o yüzü, lütfen!) indiğimden çok az sonra orta şeritte bir taksi “küt” diye durdu. Ben sağdaydım, o yüzden sorun yaşamadım ama aslında iş de değil bu. Yaşanırdı.
Sonra taksici indi arabadan (evet araba ortada öyle). Gördüm ki havaya el kol sallıyor, ileriye söyleniyor… Ben orta aynadan izliyorum, sürdüm gittim. Neyse en sonunda bindi taksisine, o da sürdü.
O kısa zaman dilimi de olsa net absürdlükte yukarıdan inenler ve göbekten gelenler öğlen açlığıyla, iniş hızıyla, dalgınlıkla taksiye de vurabilirdi adama da. Normal değildi işte.

Dedim, muhterem ne havaya girmiş?! Muhtemelen birine kızdı, korna veya selektör yerine inip tepki verdi ama neden? Film mi çekiyoruz efendim?

Ha ben de bazı bazı geyik yapıyorum kendi kendime. Diyorum, süper hareketti, inip “Bravo!” diyerek yavaş çekimde alkışlama gösterisi yapsam ne güzel olurdu. Belki taksici adam eyleme döktü benzeri – ama ters yönlü – geyiği, kim bilir?

En nihayetinde Gamze konuşur, elalem yapar.

Fakat bugün havaya girdiğimde şunu dinliyordum.

Sözlerini de gayet ezberlemişim, havaya sokması için çok da uygunlar. Hatta bana kalırsa sadece benlik de değil.

“Look out ahead,
I see danger come.
I want a pistol.
I want a gun.
I’m scared baby,
I wanna run.
This world’s crazy,
Give me the gunI met a man

He told me straight
‘You gotta leave
It’s getting late’
Too many cops,
Too many guns,
All trying to do something
No-one else has done”

 

Bu kısmını toplumsal alınabilir sayıyorum zaten. Nakaratsa benim, millete aynısını diyorsunuz gibi bir iddiada bulunamam. Gülerler.

Ayrıca bu havaya girişi uygulamaya koysam n’olur? Hiçbir şey. PJ de bir şey yapmıyor çünkü. İstiyor, istediğini söylüyor. O kadar.

PJ de konuşur, kim yapar bilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.