İçeriğe geç

Ölümün – lafta – cazibesi?

Ve tabii korkusu. Ondan gelen cazibesi hatta belki de. Bir yerde hoş da değil mi?

Ben sanmıyorum ki Let’s Make Love and Listen to Death From Above diyen Cansei de Ser Sexy kızları gerçekten ölümle yaklaştıklarında da böyle alayvari havada takılabilsinler. Şöyle:

Hı, pek seksi de değiller kızlar. İsimleriyle de çelişiyorlar bu yönden de neyse, konumuz o değil.

Ayrıca ben Death in Vegas‘çıların Vegas’ta ölümle selamlaştıklarında soğukkanlılıklarını koruyabileceklerinden emin değilim. O zaman Hands Around My Throat karizmasının yerinde yeller eseceğini düşünüyorum.

Daha dahası, ölümün kaçınılmazlığını soyut “hardcore”dan uzak tutan Mogwai‘cilerden de ölüme “Zaten gelecektin sen bebek” diyerek tepki(sizlik) koyamayacaklarını biliyorum. Hardcore Will Never Die, But You Will demek başkalarına kolaydı tabii.

Ama işte, ölümü konu etmeyi seviyoruz. Ben seviyorum. Ölümün kendisine karşı duygularım karmaşık biraz da, tehlikeyi görüp “Ölüm gel bana!” etmeyeceğimi de biliyorum yani. Ama onun kaçınılmazlığı da gerçekken, kendisi ile şöyle bi’ “oynaşmak” da fena değil işte, hı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.