İçeriğe geç

Yükselen top

Biraz vizyonu geniş olalım.

Astroloji dünyası baktı, insanlar arasında durup durup “Ayh dünyadaki 6 milyar insan (o zaman 6 milyarmış) 12 kategoriye indirgeniyor, olacak şey mi?!”, “Bu kadar saçma bir şey görmedim, türlü türlü insanı 12 tipe ayırdılar”, “Ne yani, biz hepimiz aynı mıyız?!” çıkışları uyanıyor her gün, dediler buna bir çözüm bulalım. Bunun üzerine yükselen burçlar çıktı, doğuş saatine göre. Herkesin ana burcu yanına bir de bu burcu eklenince, dünya üzerindeki 6-7 milyar kişi 12 türe değil, 132 türe ayrıldı (144 diyecek oldunuz değil mi? Hah-haa, gelin bi’ daha düşünün). Alın size çözüm.

Ha bu da yetmeyecek tabii. Canı sıkılıp derdi astrolojide bulan insanlar bir yandan günlük burç yorumlarını okuyup, diğer yandan da “vıdır vıdır” laf sıralayınca başka burç tipleri de çıkacak. Artık çıkacak da çıkacak. 12! kadar insan tipi oluşacak zaman içinde.

Buradan ben neye vardım peki? Yakın zamanda “yükselen top” kavramı futbol dünyasına girebilir. “Ayh 22 adam bi’ topun peşine n’aapıyor?”lamalara cevaben 22 adam 2 topun peşine koşturulabilir. Aslında neden olmasın, maç daha renklenmez mi? İzleyiciler hangi topun takibini yapacaklarını şaşırır, böyle heyecanlanır, “Hah ordaki tehlike geçti” derken diğer yönden gelen top gol olur falan? Yaa… Harika fikirler bunlar! Beni yetkililerle görüştürür müsünüz o zaman?

(Futbolla alakasızlığımı çok mu belli ettim?)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.