İçeriğe geç

Gürül gürül

Bakın bir noktayı açıklığa kavuşturmamız lazım: “Düşmanınız” olmayan herkes “dostunuz” demek değildir. Keza “dostunuz” olmayan herkes de “düşmanınız” olmak zorunda değildir.

O bulamadığınız “arkadaşlıklar” kurulamıyorken siz de kurmuyor olabilirsiniz, o bakımdan. Hatta “leaaaanet!” insanlar size sempatiyle yaklaşmıyorsa, belki de bir yerlerde, sadece havadan sudan davranışlarınızda bile anormallikler, kuralcılıklar, “pintilikler” yapıyorsunuzdur ha?

Fedakarlık yapa yapa ölün, demiyorum. Ha ölebiliyorsanız, hayattan da bu denli şikayetçiyken deneyebilirsiniz elbet. “İntihar yöntemi 344: Fedakarlıklar”
Tabii işinizi sağlama alın; ölmeyi beceremeyip sürüneceğiniz bir hâl oluşmasın. O yüzden fedakarlıklarınız arasında yine o “pintilik” saracak gibi olduğunda sizi, durdurun onu. İşin sonunda aydınlık var size, hatırlatıyorum…

Neyse işte, özel konuşmadığı besbelli insanların arasına dalıp konuya dahil olmanız, ille de “beni dinleyin!!!”cilik yapmadığınız takdirde sizi “yıvranç!” duruma geçirmez. Gidip de “tarz” oluşturmak için yırtınmazsanız antipatiklik seviyeniz de tavana çıkmaz bence, durduk yere. Ha, herkes iyi de değil doğru. Ama meleklerce kuşatılmış olsaydık zaten, dünya daha güzel olmaz mıydı?

Bir de abartmayın. Ne dostu, ne düşmanı yahu? “Yalnızlık romantikliği” yapabilirsiniz doyasıya. Saçma ama destekçiniz olur, benim dışımda. Topu topu en fazla 80 yıl yaşayacak insanlardan “iyimde de kötümde de, her koşulda yanımda ol bebişim” beklentisine girdiğinizde eliniz hep boş kalacak, yalnızlığınız da katlanacak. Aynı şekilde “benim kuyumu kazıyorsunuz, başarısızlığım için envai komployu kuruyorsunuz! Yıkamayacaksınız beni!”lerinizin neticesinde başarılı olduğunuza da sevinebilirsiniz, tabii yıkmaya çalışan olmayınca yıkılmayacağınızdan…

Neticede… Hayatı kendize daha çekilmez hale getiriyorsunuz ya, bu ön yargılarınız da sizi daha “az incinmiş” etmiyor ya hani, özellikle alakasız insanlarla olan ilişkilerden yana bakınca… Ondan tüm “vıcırdamalarım”da haklı konumuna geçiriyorsunuz beni. Ha hayat sizinkiyken ben ahkam kesecek insan değilim zaten de, bu yapınızla bana yaklaşmayın en azından, olmaz mı?

Olur bence. Olacak da…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.